Alpina 2

Wąski wóz z bardzo nisko położonym środkiem ciężkości - idealny do regionów górskich!

 

Informacje ogólne

Alpina2 - jak sama nazwa wskazuje, ten pojazd najlepiej sprawdza się w górach. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości, optymalnej średnicy zbiornika, jego lekkości i odpowiedniej pojemności (6000 - 8000 l), jest to uniwersalny wóz asenizacyjny, niezależnie od kierunku nachylenia stoku. Może być również wyposażony w system pomp GARDA, z działkiem rozlewającym do nawożenia w trudno dostępnych miejscach, ponad żywopłotami lub na zboczach wzgórz

Wąska maszyna

Alpina2 to wozy asenizacyjne często używane w regionach górskich; ich zmniejszona szerokość (często <2,55 m) sprawia, że ​​są one sprzętem, który „wszędzie wjedzie”, przystosowanym do górskich dróg, czasami bardzo wąskich. Modele 7100 S i 8000 S mają w standardzie wbudowane koła, dzięki czemu ich maksymalna szerokość wynosi 2,55 m, nawet z oponami o szerokości 800 mm. Wbudowanie kół w zbiornik zaprojektowano pod kątem montażu dużych kół, o średnicy dochodzącej do 1500 mm (np. 800/45R30.5), jest ono zawsze odpowiednio większe od kół, by umożliwić przestawienie przykręcanej osi i zapewnić w ten sposób idealne rozłożenie mas.

Mocne hamulce

Wszystkie wozy Alpina2 są wyposażone w mocne hamulce, zapewniające bezpieczną jazdę. Podczas przedłużających się dni pracy bezpieczeństwo zapewniają dodatkowo odpowiednio dopasowane osie. Są one standardowo wyposażone w dwuobwodowe hamulce pneumatyczne, ale w opcji mogą mieć jednoobwodowe hamulce hydrauliczne, a także hamowanie łączone, zwane mieszanym, czyli hydrauliczno-pneumatyczne.

System pompujący

Wozy Alpina2 są dostępne z samą pompą próżniową lub z pompą próżniową połączoną z pompą odśrodkową (tak zwany „system GARDA”). Obie technologie uniemożliwiają szybkie zasysanie ze zbiorników magazynowych i równomierne rozlewanie płaszczowe (system próżniowy) lub za pomocą wydajnego działka (system GARDA – zasięg do 40 m, w zależności od gęstości gnojowicy). To wystarczy, aby prawidłowo nawozić użytki zielone, niezależnie od ukształtowania terenu.

Jeszcze większa wszechstronność

Wszystkie wozy asenizacyjne Alpina2 mogą mieć różne przygotowania, co pozwala łatwo doposażyć je w wiele opcji, zarówno w momencie składania zamówienia, jak i później przy użyciu zestawów do montażu (nawet po latach od opuszczenia fabryki). Wśród najciekawszych opcji należy wymienić rampy rozlewające z płozami lub wężami wleczonymi (seria Penditwist / -slide BASIC), górski system opróżniania i wiele innych!