Przyczepa T-117 – 5,2 TONY

Jednoosiowa przyczepa T-117 wybierana najczęściej jako urządzenie uzupełniające w profesjonalnych gospodarstwach rolnych  oraz zakładów komunalnych. Cynkowane ogniowo ściany, rama nośna i belka tylna, podłoga z jednego arkusza grubości 3mm gruntowana zanurzeniowo i malowana, gwarantuje niezawodność, trwałość przez wiele lat użytkowania. Przyczepa charakteryzuje się dużą pojemnością i doskonałą zwrotnością. Niewielka masa własna, prosty system otwierana bort pojedynczo lub zespołowo do góry lub do dołu, umożliwia wywrót w trzech kierunkach.

Przyczepa z serii T-117 o oznaczeniu T-117/2, ładowności 5300 kilogramów i pojemności ładunkowej 7,2 m3.
Jest to pierwsza w ofercie całkowicie ocynkowana ogniowo przyczepa rolnicza z trójstronnym wywrotem posiadająca ramę górną z wymiennym płatem podłogi co poza oczywistymi właściwościami antykorozyjnymi pozwala również na względnie prostą wymianę bez konieczności cięcia i spawania. W efekcie końcowym pozwala użytkować przyczepę przez znacznie dłuższy okres niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań.
Skrzynia ładunkowa o długości 3 metrów i 32 centymetrów, szerokości 1 metrów i 81 centymetrów posiada dwa rzędy ścian bocznych o wysokości 600mm, łącznie 1200mm, wyposażone w drabinki na zewnątrz skrzyni. W tylnej ścianie znajduje się również szyber zsypowy z możliwością zastosowania rynny czy podajnika ślimakowego.
Zastosowano ergonomiczny system centralnego ryglowania ścian oraz klamki ścian bocznych z możliwością regulacji.
Przyczepa oparta jest na ramie dolnej z ocynkowanych ogniowo profili zimno giętych z obrotowym dyszlem z wymienną końcówką oraz podporą z kółkiem składanym. Użytkownik jest w stanie w dowolnym momencie w bardzo krótkim czasie przystosować przyczepę do ciągnika z dolnym bądź górnym zaczepem.
W Przyczepie zastosowano renomowane i wysokiej jakości oś ADR o rozstawie kół 1500mm, pneumatyczny II-obwodowy układ hamulcowy marki Haldex oraz koła o rozmiarze 11,5/80-15,3.
Jeśli chodzi o homologację T117 to prędkość dopuszczalna wynosi 30 km/h.
W palecie wyposażenia dodatkowego znajdują się koła w rozmiarze 400/50-15,5 ocynkowany ogniowo stelaż plandeki oraz plandeka sznurowana lub rolowana, wieszak koła zapasowe i koło zapasowe, oświetlenie FULL LED czy wspomniana wcześniej rynna zsypowa.

Niskie podwozie w porównaniu z innymi tego typu przyczepami ułatwia jej załadunek i rozładunek. Wysoka szczelność skrzyni umożliwia transport wszystkich rodzajów zboża oraz innych materiałów sypkich.

Prostokątny kształt skrzyni ładunkowej pozwala na szybki wysyp przewożonych materiałów bez oporów i klinowania się.

W tylnej ścianie znajduje się otwór wysypowy pozwalający na wyładunek strumieniowy sypkich materiałów.

Wysokogatunkowa stal, profile hutnicze, ściany wykonane z solidnych walcowanych profili, markowe podzespoły, nowe ogumienie oraz możliwość założenia dodatkowych nadstaw gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Homologacja umożliwia rejestrację przyczepy i poruszanie się po drogach publicznych.

Wyposażenie standardowe

centralne ryglowanie ścian;

drabinka i stopnie burtowe ułatwiające dostęp do skrzyni ładunkowej;

dwa kliny do kół umieszczone w cynkowanych kieszeniach;

siłownik teleskopowy trójstronnego działania z zawiesiem przegubowym;

instalacja wywrotu z zaworem odcinającym;

podpora serwisowa skrzyni ładunkowej;

oświetlenie 12V;

przewód przyłączeniowy instalacji oświetleniowej;

instalacja hamulcowa pneumatyczna jednoobwodowa – standard w PL, Instalacja hamulcowa dwuobwodowa Haldex – standard w EU;

postojowy hamulec ręczny z korbą,

materiały malarskie chemoutwardzalne dwuskładnikowe o wysokiej trwałości i odporności na UV;

szyber zsypowy do ziarna z blokadą w ścianie tylnej;

rama prostokątna z profili zamkniętych;

wzmacniana płyta podłogi;

dyszel sztywny do łączenia z dolnym lub górnym zaczepem ciągnika z wymiennym okiem 50mm;

podpora dyszla prosta ze składanym kółkiem stalowym;

Wyposażenie opcjonalne

koło zapasowe;

mocowanie koła zapasowego;

nadstawy 500mm;

rynna do szybra zsypowego;

oko dyszla 40mm;

plandeka sznurowana ze stelażem