Seria 5D HC

SERIA 5D HC – T4I. NIESPOTYKANY PRZEŚWIT – 720 MM!

Rodzina ciągników Landini powiększyła się o model 5D HC z normą T4I . Seria 5D jest ewolucją modeli Powerfarm HC i obejmuje 3 modele o mocach od 85 do 102 KM: 90, 100 i 110. Ciągniki są zasilane przez nowy czterocylindrowy silnik Perkins 854E-E34TA o pojemności 3,4 l z turbo-aftercooled spełniający normy emisji spalin Tier 4 przejściowe. Są to dwu zaworowe silniki z systemem wtrysku Common Rail wyprodukowane w oparciu o najnowsze technologie i zapewniające doskonałą wydajność z zakresie mocy, momentu obrotowego i zużycia paliwa. Seria 5D wyposażona jest w mechaniczną przekładnie z 12 biegami do przodu i 12 do tyłu. Po za nowym silnikiem Seria 5D ma całkowicie nowy wygląd. Maska została przeprojektowana aby odzwierciedlała nową stylistykę rodziny Landini. Wnętrze kabiny zostało „odświeżone“ aby zapewnić operatorowi wyższy poziom ergonomii i komfortu. Ciągnik ma napęd 4WD. Dzięki zastosowaniu takich samych kół z przodu i z tyłu uzyskujemy niespotykany prześwit 720mm, dlatego też ciągniki nadaje się znakomicie do prac w szkółkach czy wszelakich prac pielęgnacyjnych w wysokich i delikatnych roślinach.

 

NOWY PERKINS T4I 854E-E34TA

Ciągniki 5D HC-T4I napędzane są przez nowy czterocylindrowy, dwu zaworowy silnik Perkins z elektronicznym systemem wtrysku Common Rail, o zakresach mocy od 85 do 102 KM. Silniki o pojemności 3,4 l wykorzystują innowacyjny system recyrkulacji spalin (EGR) który w połączeniu z filtrem cząstek stałych (DPF) pozwala spełnić normy emisji spalin Tier 4. Silniki te są zaprojektowane w oparciu o innowacyjne i zaawansowane technologie, które poprawiają wydajność ciągnika pod względem mocy, momentu obrotowego i zużycia paliwa. Nowa, przeprojektowana według nowego wyglądu maska otwiera się szeroko, przez co zapewnia łatwy dostęp do komory silnika ułatwiając codzienną obsługę i konserwacje.

 

„SPEED FOUR“ MODUŁOWA PRZEKŁADNIA

Standardowa przekładnia “SPEED FOUR” ma 12 biegi do przodu i 12 do tyłu (40 km/h), którą można rozbudować o biegi pełzające uzyskując w sumie skrzynię 16 + 16, umożliwiającą pracę już od 0,16 km/h. Dźwignię rewersu mechanicznego umieszczono w wygodnej pozycji po lewej stronie kierownicy.

 

NOWA KABINA “TOTAL VIEW” ZAPEWNIAJĄCA WYSOKI KOMFORT I DOSKONAŁĄ WIDOCZNOŚĆ

Nowa kabina “TOTAL VIEW” otrzymała odświeżone wnętrze dzięki temu oferuje kierowcy jaśniejsze I bardziej komfortowe środowisko pracy. W pełni regulowany fotel może być wyposażony w zawieszenie pneumatyczne. Nowy panel pozwala kierowcy na bieżąco monitorować funkcje ciągnika. Wnętrze zaprojektowane w nowoczesnym stylu a do wykończenia użyte są materiały najwyższej jakości. Wszystkie elementy sterujące są rozmieszczone ergonomicznie. System wentylacji i ogrzewania (klimatyzacja w opcji) zapewnia operatorowi bezpieczne, zdrowe i komfortowe środowisko pracy. Okno dachowe zapewnia dodatkową widoczność podczas prac załadunkowych a cztery potężne światła pracy ułatwiają prace o każdej porze dnia.

 

WYDAJNA HYDRAULIKA I TYLNY PODNOŚNIK

Nowy układ hydrauliczny zapewnia całkowity wydatek 82 l/min (podnośnik 52,3 +29,9 układ kierowniczy). Wytrzymały, mocny podnośnik wyposażony w złącza kat II zapewnia maksymalny udźwig 4350 kg. Sterowanie podnośnikiem z zewnątrz i system E.L.S. (Przełącznik Podnieś/Opuść). Do 4 par zaworów: 2 sterowane joystickiem, 2 sterowane za pomocą dźwigni.